AÖF Soruları ve Cevap anahtarı (Vize) (16-17 Nisan)
#1
AÖF Soruları ve Cevap anahtarı (Vize) (16-17 Nisan)

AÖF soruları ve cevapları açıklandımı? sorusu haftasonu açıköğretim sınavına girecek olan adayla tarafından merak ediliyor. 16 - 17 Nisan Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Ara Sınavına giren öğrenciler aof soru ve cevaplarının açıklanmasını heyecanla bekliyorlar. Yıl içerisinde dönemler halinde yapılan AÖF sınavların sorularının değerlendirmesi Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştiriliyor. Üniversite eğitimini dışarıdan tamamlayan öğrencilerin girmiş oldukları AÖF Bahar Dönemi Ara Sınav soru ve cevaplarının açıklanma tarihi ile aöf vize sınavı soru ve cevapları ne zaman ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabını haberimizden öğrenebilirsiniz. Anadolu üniversitesi bahar dönemi ara sınavları nisan ayının ikinci haftasında 2 oturum şeklinde yapıldı. AÖF soruları ve cevapları açıklandı mı? Ara ve vize sınavlarına giren öğrenciler sınavdan çıktıktan sonra cevapladıkları soruları görmek ve alacakları notları az çok tahmin etmek için merak ettiler. AÖF sınav soruları nasıl ve nereden öğrenilir sorusunun cevabını ve detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.
AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI AÇIKLANIYOR
AÖF soru ve cevapları 16- 17 Nisan cumartesi ve pazar günü sınava giren aöf açıköğretim fakültesi öğrencileri tarafından merak ediliyor. Ara sınav sonrasında sınavdan çıkan AÖF öğrencilerin ilk aklına gelen sorular arasında yer alan AÖF sınavı soru ve cevap anahtarının açıklanma tarihini öğrenmek isteyen öğrenciler Aöf soruları yayınlandı mı?Sınav Soru ve Cevaplarına Nasıl Ulaşacağım? sorularını sordular. AÖF sınav soru ve cevaplarının açıklanma  tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak bundan önce gerçekleştirilen sınavlar göz önünde bulundurulursa AÖF soruları ve cevaplarının 10 gün, AÖF sınav sonuçlarının ise 20 gün içerisinde açıklanacağı tahmin ediliyor. AÖF bahar dönemi sınavı AÖF ara Sınav soru ve cevaplarını Ajans Haber olarak araştırdığımız AÖF vize soru ve cevaplarına haberimizde bulunan linki tıklayarak ulaşabileceğiniz gibi Anadolu Üniversitesi ‘nin resmi sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz.
AÖF SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN
AÖF SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ İÇİN TIKLAYIN

[b]AÖF SORULAR VE CEVAP ANAHTARLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?
[/b]

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç ya da 10 iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

AÖF ARA SINAV NOTUNUN BAŞARI NOTUNA KATKISI VAR MIDIR

AÖF Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70 olarak belirtilmektedir. Ve şu şekilde hesaplanmaktadır.

Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.
Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74


AÖF SINAV SORU VE CEVAPLARINA NASIL ULAŞACAĞIM?

Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi üzerinden ulaşacağınız internet adresine haberimizde buluna linki tıklayarak, Sınav Yayınlama Sisteminde giriş yaptıktan sonra,  ara sınav sorularına ulaşmak için Oturum Kodları sayfasından sorularına ulaşmak istediğiniz dersin sınavının hangi oturumda gerçekleştiğini bulunarak ilgili sorulara ve cevap anahtarına ulaşabilirsiniz. 

AÖF GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ 


  1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)

  2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)

  3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)

  4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)
 

AÖF VİZE SINAVINDA 3 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRMEYECEK!

Anadolu Üniversitesi sınav kâğıtlarını değerlendirilirken açıklamış olduğu duyuruya göre, doğru cevaplara puan verilecek ancak yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle sınava girecek öğrencilerin sınavda boş soru bırakmamaları yararlı olacaktır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

AÖF GÜZ DÖNEMİ SINIF GEÇME ŞARTLARI!

Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. 

AÖF Genel Not Ortalaması:

Genel not ortalaması bütün dönemlerde aldığımız derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur. 

AÖF Ders Geçme:

Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir. 

AÖF Dersten Kalma:

Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir. 

AÖF Şartlı / Koşullu Geçme:

Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0′ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersleri geçmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalmışsınız demektir. 

AÖF Akademik Yetersizlik Uyarısı Ve Ders Tekrarı:

Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı” yapılır. “Akademik Yetersizlik Uyarısı” alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO’nın en az 2.00 olması gerekir. 

Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenciler, kayıt yenilettiği dönemde, son iki dönemdeki CC’nin altında not aldığı dersleri ilgili dönemde tekrar etmek suretiyle genel not ortalamasını en az 2.00’ye yükseltmek zorundadır. Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2.00 genel not ortalamasını sağlaması halinde ders tekrarı yapmayacaktır. Ancak, bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersleri, derslerin verildiği dönemde tekrar almak zorundadır. Ders tekrarına kalan öğrenci kayıt yenileme döneminde ders ekle-sil işlemi sırasında, CC’nin altında not aldığı dersleri almak zorunda olduğundan bu dersleri eksiltmesi mümkün değildir. 

AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Boş soru bırakmayın! AÖF sınav cevapları değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir.

AÖF 2015-2016 AKADEMİK SINAV TAKVİMİ!

AÖF sınav 2015-2016 sınav takvimi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Buna göre; AOF Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak. AÖF Bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak. Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

BİR SONRAKİ AÖF SINAV NE ZAMAN

  • Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015

  • Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016

  • Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016

  • Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016

  • 2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir. Kayıt Yenileme Ders Ekle Sil Açıköğretim,İktisat,İşletme İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi - 04 Mart 2016 Cuma Açıköğretim,İktisat,İşletme Mazeretli Kayıt Tarihi: 04 Mart 2016 Cuma 

[Resim: 131502095.jpg]
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  KPSS 2015-2016 Soruları Kopyalanmış! Sınavlar İptal Edilebilir! Ken 0 4,292 22-01-2017, Saat: 12:57
Son Mesaj: Ken
  KPSS 2016 SINAV SORULARI YAYINLANDI TIKLAYIN! Ken 0 3,705 22-05-2016, Saat: 19:12
Son Mesaj: Ken
  AÖF VİZE SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI (HEMEN TIKLA ÖĞREN) Ken 1 400 27-04-2016, Saat: 13:58
Son Mesaj: Ken
  YGS 2016 SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ Ken 0 1,342 13-03-2016, Saat: 20:30
Son Mesaj: Ken

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
loading...