Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Closed Shell System'e Giriş Yöntemi 2016
#1
Closed Shell System'e Giriş Yöntemi 2016

UYARI: Bu yazı bilgilendirme amaçlı olup doğabilecek herhangi bir sorundan yazar sorumlu tutulamaz.Evet sevgili arkadaşlar.Bugün sizlere yaptığım araştırmalar sonucunda Closed Shell yapısına nasıl girileceğine dair ilk ve tek anlatımı yapacağım..

Şimdi asıl konumuza geçelim. Ama önce eğer okumadıysanız bir önceki Closed Shell System Hakkında Birkaç Bilgi konusunu okumanızı şiddetle tavsiye ederim.İhtiyacınız olan şeyler sadece bir Linux işletim sistemi (ben Kali Linux öneriyorum) ve bir beyin.Şimdi olayın mantığını kavrayalım.Nasıl ki onion sitelere normal bağlantıyla erişemezken TOR ağına bağlandıktan sonra onion sitelere erişebiliyorsunuz, aynı mantık Closed Shell System yapısında da geçerlidir. Bir ağa bağlanmanız gerekir. Peki hangi ağdır bu ? Cevap:ChaosVpn. ChaosVpn adından da anlaşılacağı gibi kaos ortamını hakim olduğu bir vpndir. Ancak anonim değildir yani clos uzantılı sitelere erişebilirsiniz ancak anonim olarak değil. Bu yüzden ChaosVpn ye bağlanmadan önce güvenlik ve gizlilik alanında kendinizi bayağı bir geliştirin (Ben ChaosVpn ye bağlanmadan önce 1 ay boyunca güvenlik konusunda araştırma yapmıştım).

ChaosVpn Resmi Sitesi

-Peki ChaosVpn ye bağlanmakla iş bitiyor mu?
-Tabiki de hayır. 

ChaosVpn birçok vpnyi içinde bulunduran büyük bir ağdır. Yani ChaosVpn yi bir eve, clos veya loky uzantılı siteleri barından bilgisayarı ise bir odaya(bölüt) benzetebiliriz. ChaosVpn ye bağlandıktan sonra herhangi bir vpn yazılımıyla size verilen vpn ayarlarını yaparak belirlenen ağa girebilirsiniz. Aşağıdaki şema anlamaınıza yardımcı olur.

[Resim: Ads%C4%B1z_1416920216.png]

-Peki bu odalara kafamıza göre girebilir miyiz?
-Maalesef bu sorunun cevabıda hayır. Basit bir örnekle nasıl ki odanıza izinsiz kimse giremiyorsa bu odalara da yanlızca odanın sahibi yani ownerın izni olmadan bu odalara giremezsiniz. Ownerı bulmaksa işin en zor kısmı.

-Peki bu evin bir antresi var mı? Yani herkese açık bir bölümü var mı?
-Evet var. Bu odaları ChaosVpn nin IP Ranges kısmında bulabilirsiniz. Bu kısımda bir takım ip numaraları göreceksiniz. İşte bunlar herkese açık odalar(bölütler)dır. Yani vpn adresleridir.ChaosVPN:IPRanges - CCCHHWiki

E sen cihazla giriliyor demiştin?
-Closed Shell tek parçalı bir yapı değil. Cihazla girileni de var vpn ile de. Biz bugün burada vpn ile girilebilenden bahsediyoruz.

-Peki ChaosVpn yi nasıl kuracağız?
-ChaosVpn sadece Linux ortamında çalışan bir programdır. Bu programı kurmak için herhangi bir kurulum yöneticisi yoktur. Yani bu programı sadece apt paketi kurmayı bilenler yükleyebileceklerdir. ChaosVpn nin çalıştığı ortamlar: Debian, Ubuntu'dur. Nasıl kurulduğunu resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Eğer Kali Linux kullanacaksanız debian anlatımını uygulamanız gerekir.

-Peki güvenlik ve gizlikik için ne yapmamız gerekir?

*En basit yolu TOR ile internete çıkmaktır. Tabi Tor Browserı çalıştırarak bu işi direk yapamazsınız. ChaosVpn nin ayrı bir Tor proxysisi vardır. Tor Browserın proxy ayarlarına gelip aşağıdaki proxy ayarlarını girmeniz gerekir. (Tor Sock5 ayarlarını yapın, Polipoyu değil.)ChaosVPNTongueroxy - CCCHHWiki.Bunun dışında Ashampoo Firewall yazılımını bilgisayarınıza kurmalı ve T-Mac programı ile sürekli mac adresinizi değiştirmelisiniz. 
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  toplist 2016 ugurano 0 781 27-08-2016, Saat: 15:25
Son Mesaj: ugurano
  Güncel Deep Web Linkleri 27.08.2016 -2 Ken 0 801 27-08-2016, Saat: 13:25
Son Mesaj: Ken
  Hipnozla İsmini Unutturma Yöntemi Ken 0 349 27-08-2016, Saat: 13:24
Son Mesaj: Ken
  Deep Web Güncel Linkler 27.08.2016 Ken 0 756 27-08-2016, Saat: 13:23
Son Mesaj: Ken
  Tor Ağında Relay Olmak Yöntemi Ken 0 471 12-06-2016, Saat: 19:35
Son Mesaj: Ken

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
loading...