General Mobile E-Tab 4 Usb Debug Açma ve Rootlama Yöntemi
#1
General Mobile E-Tab 4 Usb Debug Açma ve Rootlama Yöntemi

1.tablet güncel ise fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Bunun için tapletin kapatma tuşu ile ses açma tuşuna aynı anda basıyoruz taki tablet kapanıp general mobile yazısı ekranda gözükene kadar. Yazı gözüktüğü an ellerimi tuşlardan çekiyoruz. Yapamayanlar tekrar tekrar deniyenibilir. Daha sonra reboot system wipe factory settings ve wipe cache data gibi 3 adet şık gelecek. siz ses kapatma tuşu ile önce wipe factory settingse geleceksiniz ve üzerindeyken kapatma tuşuna basacaksınız. daha sonra yine ses kısma tuşu ile yes üzerine geleceksiniz ve kapatma tuşuna basacaksınız. Daha sonra işlem (yaklaşık 10 saniye sürüyor) bittiğinde tekrar reboot sistemi aynı yöntem ile seçeceksiniz. Sonra tablet açılacak general mobile yazısı gittiğinde çok kısa bir süreliğine sağ üstte pil seviyesini göreceksiniz daha sonra aktivasyon için cihaz yönetimi sayfası geliyor. KESİNLİKLE İNTERNETE BAĞLANMAYIN AKTİVASYON YAPMAYIN VE PİLİN KIRMIZI SEVİYEYE GELMESİNİ BEKLEYİN. 

2.pilin azalıp uyarı vermesi bekliyeceğiz pil kırmızı seviyeye geldiğinde ki bunu ilk adımı tekrar tekrar yaparak görebiliyoruz pilin seviyesini (çünkü cihaz yönetim sayfasını geçemiyoruz). ilk adımdan yapıldıktan sonra reboot system dendiğinde general mobile yazısı geçince çok kısa bir süreliğine sol üstte pil simgesi gözüküyor. Pilin azalmasını beklerken hangi durumda olduğunu fabrika ayarlarına tekrar tekrar dönerek reboot u seçerek görebiliyoruz. PİL 
SEVİYESİ KIRMIZI OLDUĞUNDA 4. ADIMA GEÇECEĞİZ (pil simgesi kırmızı olduğunda uyarı vermesse şarza çıkarıp takın) 

3.Kesinlikle internete bağlanmayacağız güncelleme alırsa 1. adımdan başlatmammız gerekecek 

4.pil uyarı verince pil kullanımı seçeneğini seçip ayarlara gireceğiz ordan tablet hakkında bölümüne gelip derleme numarasına 8 kez bastıktan sonra geliştirici seçenekleri açılacaktır ayarlardan bu menüye girip usb hata ayıklama modunu aktif edeceğiz. 

5.bilgisayarımıza mobogenie pc ve srs root programları kuracağız 

6. srs root ile tableti rootlayıpişlem bitince mobogenieden uninstall stock apps seçip Cihaz Yöneticisi, Güncelleyici, EBA SSO kaldıracağız 

7.srs roota gelip unroot apacağız artık tabletiniz tamamen size aittir kısıtlaması yoktur vpn programı olarak DNSet öneririm.

ALINTIDIR. 02.04.2016 Tarihinde denenmiştir bu yöntem kesinlikle çalışmaktadır.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dark Evo X5 Rom Dahili Depolama Alanı Arttırma​ Yöntemi Ken 0 330 31-03-2017, Saat: 17:02
Son Mesaj: Ken
  General Mobile e-Tab 10 Kocaeli BOE Rom, Firmware, Loader Ken 0 300 30-01-2017, Saat: 19:17
Son Mesaj: Ken
  Tablet Factory Reset - Desen Kilidi Açma - Logo'da Kalma - Çözümü ve Yöntemleri Ken 0 275 12-01-2017, Saat: 14:07
Son Mesaj: Ken
  Tablette Ofis Dosyalarını Açma Yöntemi Ken 0 250 12-01-2017, Saat: 13:37
Son Mesaj: Ken
  SD Kart'tan Tablete Dosya Kopyalama Yöntemi Ken 0 246 12-01-2017, Saat: 13:36
Son Mesaj: Ken

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
loading...