iOS 9.3'de Night Shift özelliğini Aktif Etme
#1
Apple'ın iOS 9.3 ile birlikte kullanmaya sunacağı yeni özelliği Night Shift telefon ekranına bakmanın uykusuzluk üzerindeki olumsuz etkisini azaltmayı amaçlıyor. Peki bu özellik nasıl aktif edilir?
[img=600x0]http://img.donanimhaber.com//images/haber/81775/nightshigt.png[/img] 
 
Sürekli ekrana bakmanın çeşitli sağlık problemlerine yol açtığı biliniyor. Özellikle göz kırpma sayısının azalması göz kuruluğu gibi sorunlara yol açarken ekrandan yansıyan "mavi ışığın" da uykuyu kaçırdığı ve kullanıcıların uyku düzenini bozduğu söyleniyor.

Apple'ın iOS 9.3 ile birlikte sunduğu çözüm ise yeni Night Shift özelliği. Peki bu özellik nasıl kullanılacak ve nasıl aktif edilecek? Güncelleme ile birlikte artık "Ayarlar" menüsü altındaki "Ekran & Parlaklık" sekmesi biraz değişecek. Bu bölüme giren kullanıcılar "Mavi Işığı Azalt" seçeneğiyle karşılaşacaklar. Bu seçeneğin hemen altında yer alan bar ise renklerin ne kadar sıcaklaştırılacağını belirleyecek. Renklerin sıcak hale getirilmesi mavi tonlarının da azalması anlamına geliyor, ancak bu barı ne kadar sağa çekerseniz görüntü kalitesi de o kadar etkilenecektir. Bu kısmın hemen altında yer alan "Zamanlama" kısmından ise özelliğin ne zaman aktif olacağı seçilecek. Burada otomatik olarak gün batımıyla birlikte mavi ışığın kapatılması günlük kullanım için el ideal seçenek olacaktır.
 
 [img=600x0]http://img.donanimhaber.com//images/haber/81775/night-shift.jpg[/img]

DONANIMHABER
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Apple iOS 7 - 7.2 iCloud Bypass Etme Yöntemi (iCloud Kaldırma) Ken 0 571 21-07-2016, Saat: 18:07
Son Mesaj: Ken

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
loading...