LG G3 Batarya Şarj Sorunu ve Çözümleri
#1
[img=715x0]http://i1.wp.com/www.asdteknoloji.net/wp-content/uploads/2015/10/LG-G31.jpg?resize=727%2C384[/img]

 
LG’nin yeni amiral gemisi G3, büyük beğeni toplayan modellerden biridir. Pek çok özelliğe sahip olan telefonun bataryası ise 3000 mAh değerindedir. Cihazda özellikle ekranın 5.5 inç olması, piksel yoğunluğu ve ekran çözünürlüğü değerlerinin yüksek olması sonucu cihazda 7 saat 47 dakikalık bir pil ömrü oluşuyor.
Haliyle cihaz kullanıcılarından alınan geri bildirimlerde birçoğunun şarj sorunu oldu. Telefon ya çok uzun süre şarj olup bataryayı çabuk bitiriyor ya da çabucak şarj olmuş gibi göstererek aslında bataryası dolmuyor.
LG bu sorunun çözümü olarak, Amerika’da yaşayan müşterileri için bir kampanya başlattı. Hali hazırda 3000 mAh pil ömrüne sahip cihazın şarj ömrünü uzatmaya karar verdi. Sadece Amerika’da ki müşterilerin aldıkları G3’lerin yanında ekstra batarya ve şarj ünitesi verildi. Bu şekilde Amerikalı müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen LG, bu kampanyayla birlikte müşterilerinin 70 dolar kar etmesini sağladı. Batarya gücüyle LG G3, internet kullanımını 50 saate kadar çıkarıyor. Yeni paketle birlikte G3 neredeyse bitmeyen bir pil ömrüne sahip olacak.
Şimdilik LG’nin bu kampanyayı diğer ülkelerde ne zaman uygulamaya sokacağıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.  Bu durumdan yola çıkarak alternatif G3 batarya süresi uzatma yöntemlerini sizler için bir araya getirdik.
 
Çözüm
LG G3, tam şarj olduktan sonra pilinin hızla bitmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Pilin kendisinde sorun olabileceği gibi, pili çabuk bitiren uygulamaların kullanımının da etkisi olabilir.
 
  • Öncelikle pilin fiziksel durumunu kontrol etmeliyiz. 3845#*855# yi tuşlayarak gizli menüye ulaşın. Açılan menüden Battery test – Battery Information komutlarını girin. Şayet burada pil sağlığı ‘’iyi’’yazıyorsa pilde bir sorun yok demektir. Değilse servise uğrayarak pili değiştirmeniz gerekmektedir.
  • Sistem Ayarları – Genel – Pil menüsüne girerek ekranda üstteki pil simgesine dokunun. Pil kullanım bilgilerinden en çok pil tüketen uygulamaları inceleyin. Bunlardan pek fazla kullanmadıklarınız varsa silin.
  • Telefonunuzun yazılımını kontrol edebilirsiniz. Eski bir sürüm kullanıyorsanız yazılım güncellemesi yapın.
  • Durumdan hala şikâyetçi iseniz yedek pil satın alabilirsiniz.

Diğer Alternatif Çözümler
Bazen bütün kullanıcıların yaptığı en büyük hata cihaz şarjdayken işlem gerçekleştirmek oluyor. Şarjda olan telefondan oyun oynamak, video izlemek gibi işlemler batarya ömrünü azaltıyor. Çünkü bu durumda telefon bataryasını doldurmaya çalışırken bir taraftan da siz onu boşaltıyorsunuz ve bu durum da cihazın aklı karışıyor (evet elinizdeki bir akıllı telefon) ve batarya ekstra yoruluyor. Cihazınız şarjdayken kullanmamayı tercih ederseniz telefonunuzun batarya ömrünü uzatabilirsiniz.
Ayrıca gerekmediği sürece telefonunuzu güç tasarrufu modundan da çıkarmamanızı öneririz. Bu sayede ekran parlaklığınız düşer ve bu da daha çok şarj demektir.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  LG G3 Hard Brick Sorunu ve Çözümü Ken 0 1,666 19-01-2016, Saat: 00:20
Son Mesaj: Ken

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
loading...