LoL FPS Arttırma , LoL Ping Düşürme Yolları [5 Farklı Yöntem]
#1
League Of Legends fps arttırma ve fps sorunu çözümü için sizlere bir kaç tavsiye ve ipuçlarımız olacak. Hepsi bir birinden değerli olan bu yolları diğer tüm oyunlarda da kullanabilirsiniz. Ping sorunu vs. herhangi bir sorun kalmayacağından emin olabilirsiniz. Bu sorunu hem oyun hemde bilgisayar açısından geniş kapsamlı olarak ele aldık ve sizler için bir video hazırladık. Ping düşürme yollarını videodan kolaylıkla takip edebilirsiniz. Video’yu izledikten sonra anlamadığınız kısımları aşağıdan takip ederek de yapabilirsiniz. Yöntemleri video’daki sırasıyla vereceğim. Eğer Youtube kanalımıza da abone olursanız çok teşekkür ederiz.
Öncelikle belirtmeliyim ki fps yükseltme işleminde verdiğimiz bu yöntemlerin hepsi işe yarar yöntemler. Bir bir hepsini deneyebilirsiniz. Konu içerisinde biz öncelik sırasına göre sizlere aktaracağız. Bazı yöntemleri denediyseniz diğerlerine gerek kalmayacak mesela. Aşağıdan videoyu izledikten sonra hemen yöntemlerin anlatımına geçebilirsiniz.
FPS ARTTIRMA YOLLARI
YÖNTEM – 1 BİLGİSAYAR GRAFİK AYARLARI
Bilgisayar kullanımında grafiklerde bilgisayarımızın hızını büyük ölçüde etkiler ve bundan dolayı bilgisayarımız yavaş çalışabilir. Bunu önlemek için bilgisayarımızın görünümünden vazgeçerek performans elde edebiliriz. Video’daki gibi performans ayarını da yapabilirsiniz yada temanız ve temel yapıyı da değiştirebilirsiniz.
1- Sağ tıklayıp “Kişiselleştir” seçeneğine tıklıyoruz.
[img=215x0]http://www.androhaber.net/wp-content/uploads/2016/01/fps-arttirma-grafik-ayarlari.jpg[/img]
2- Ardından Windows Klasik olanı seçiyoruz.
[img=553x0]http://www.androhaber.net/wp-content/uploads/2016/01/fps-arttirma-grafik-ayarlari-2.jpg[/img]
YÖNTEM 2 – RAZER CORTEX FPS PROGRAMI
[img=700x0]http://www.androhaber.net/wp-content/uploads/2016/01/fps-arttirma-razer-cortex.jpg[/img]
Bu yöntemimizde ise bir program kullanıyoruz. Program bizlere oyuna girdiğimizde gereksiz programları kapatarak fps arttırma için yardımcı oluyor. Uygulamanın kurulumu ve kullanımı gayet basit ve video’da detaylı bir şekilde bundan bahsettik. Programı buradaki linkten kolaylıkla indirebilirsiniz. Ayrıca belirtmeliyim ki bu programı diğer oyunlar için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
YÖNTEM 3 – LOL CFG DOSYASI
Bu yöntemde ise League Of Legends için game ayarları bulunuyor. Bu ayarlar sayesinde otomatik olarak her şey düzeliyor ve ayarlar yapılıyor. Bu yöntemi en son denemenizi tavsiye ediyoruz. Diğer yaptıklarınız işe yaramazsa bunu deneyebilirsiniz.
Gerekli dosyaları buradaki linkten indirelim.
1- League of Legends oyununun dosya dizinine gidiyoruz.

[img=444x0]http://www.androhaber.net/wp-content/uploads/2016/01/fps-arttirma-lol-cfg-dosyasi.jpg[/img]
2- Ardından girdiğimiz klasörden Config klasörüne giriş yapıyoruz.
[img=593x0]http://www.androhaber.net/wp-content/uploads/2016/01/fps-arttirma-lol-cfg-dosyasi-2.jpg[/img]
3- Ardından game dosyasının bir yedeğini aldıktan sonra indirmiş olduğunuz birinci CFG ‘yi kopyala yapıştır yaparak değiştirelim.
[img=584x0]http://www.androhaber.net/wp-content/uploads/2016/01/fps-arttirma-lol-cfg-dosyasi-3.jpg[/img]
YÖNTEM 4 – LOL FPS AYARLARI
League Of Legends oyununda FPS ayarları nasıl yapılır ve nasıl olmalı bundan bahsedelim. Oyuna girdikten sonra Video kısmından FPS ayarlarını göreceksiniz. Tam olarak nereden bahsettiğimi anlayamadıysanız video’ya bir göz atabilirsiniz. FPS ayarlarımız 60 FPS şeklinde olacak çünkü 60 FPS’den sonrası gereksiz işlem demek bizim için. Bilgisayarın gereksiz işlem yapması bilgisayarı yorar ve ısınmasına sebep olur. Bunu önlemek için bu ayarı yapıyoruz. Bu yaptığınız ayar herhangi bir şekilde oyunu yavaşlatmaz. 60 FPS olağan çalışma şeklidir zaten. Bunu yaparak gereksiz işlemlerden kurtulmuş oluyoruz.
YÖNTEM 5 – LOL GRAFİK VE SES AYARLARI
Bu konunun grafik ayarları olanından bahsetmiştik zaten. Buradaki konumuzdan grafik ayarlarına ulaşabilirsiniz ancak hemen bahsedelim . Grafik ve ses ayarları bizlerin düşük FPS ile karşılaşmasına sebep olur ve ping sorunu ortaya çıkar. Ping sorununu ortadan kaldırmak için Grafik ayarlarını aşağıdaki yapabilirsiniz.
[img=733x0]http://www.androhaber.net/wp-content/uploads/2015/12/lol-grafik-ayarlari.jpg[/img]
Grafik ayarlarımızı da yaptıktan sonra Ses ayarlarına geliyoruz ve tüm sesleri kapatmanız FPS sorununu muazzam bir derecede çözecektir. Eğer gerçekten FPS sorunu çok fazla ise sesi kapamanızı öneririz.
İPUÇLARI VE TAVSİYELER
Grafik güncellemeleriniz yani ekran kartı güncellemesinin eksiksiz bir şekilde yapıldığından emin olun. Bunu yaptıktan sonra asıl mesele aslında bilgisayarınızdaki fan kaynaklı ısınma sorunu. Eğer fanınızı düzenli olarak temizlemiyorsanız ve bilgisayarınızda ısınma var ise kesinlikle FPS sorunu yaşayacaksınız. Bundan sonra fan temizleme işlemini bir bilgisayarcıya yaptırmanızı tavsiye ederiz. Aynı sorunu bizzat kendim de yaşamıştım. Fan temizliğini yaptıktan sonra FPS sorunu diye bir şey kalmadı ve bilgisayar çok iyi bir şekilde çalışmaya başladı diyebilirim. FPS arttırma konusunda aslında en çok işe yarayabileceklerden bir tanesi bu desem yalan olmaz.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  GTA 5'i Telefondan veya Web Tarayıcısından Oynayın (%100 Başarılı Yöntem - Kasma Yok) Ken 0 1,812 27-08-2016, Saat: 21:18
Son Mesaj: Ken

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
loading...